E-mail: kulelektronik@gmail.com | Tel: +90 224 442 90 05/06 | Bursa  

Kümes Otomasyonu

    KUL Poultry Automation Kümes Otomasyonu , internet ve GSM/GPRS alt yapısı aracılığı ile kümes içi ve dışı nem, sıcaklık, amonyak v.b. değerlerine bağlı olarak ısıtma kazanını, petleri ve pet kapaklarını, kışlık klepeleri, fanları, yemlikleri sulukları, ortamdaki gazların (Amonyak) okunmasını, kontrol edilmesini, SMS ile kısa mesaj ve telefon çağrısı olarak alarm bilgilendirme imkanlarını sunar. Tüm işlemler internet üzerinden bir bilgisayardan yapılabileceği gibi, cep telefonundan internete girerek veya SMS ile tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Bu sayede acil durumlarda cep telefonu üzerinden müdahale ve bilgilendirme yapılır.
Sistemin Yapısı
    Şema üzerinde 1 ile gösterilen, bina için ethernet ağına bağlı bir bilgisayarı göstermektedir. Bu bilgisayardan KP-IGSM(5) modülüne, bir web tarayıcısı ile erişim yapılarak kümes fonksiyonları izlenebilir, kumanda edilebilir. Aynı zamanda, PC yazılımı da bu bilgisayarda geçmiş kayıtları tutar. IGSM(5) modülü sensör ağını tarayarak sıcaklık, nem, gaz, fan, havalandırma, ısıtma gibi parametreleri alır veya kontrol eder. Bu sensör modülleri KP-SA(8) amonyak modülü, KP-FC(9) fan kontrol modülü, KP-TH(10) sıcaklık ve nem okuma modülü, KP-IC(11) pencere, kapı kontak giriş modülü, KP-OC(11) 2KW gücünde kontrol modülü, KP-SX(12) ile analog sensör okuma modülüdür.
    Kümes fonksiyonlarına erişim, bir cep telefonu üzerinden internet tarayıcı ile veya SMS ile gerçekleştirilebilir.
    Düşük enerji sarfiyatı, tüm sensör modüllerinin galvanik izolasyonlu çalışması sayesinde yüksek manyetik alana karşı bağışıklılık, standart internet kablolama yapısı ile teknik bilgiye ihtiyaç olmadan kurulum gibi pek çok özelliği ile tekil bir sistemdir.

    Birimler ve Özellikleri
KP-IGSM-xx
KP-SA-xx
KP-TH-xx
KP-IC-xx/KP-OC-xx
KP-SX-xx
KP-FC-xx
2019 All Rights Reserved | by: Betül Nur Ersöz